Menu Kde nás najdete
RTR projects - oficiální závodní tým KTM X-BOW Czech

Racing

RTR Projects racing team

RTR Projects racing team

RTR projects je tým, který je úzce propojený s KTM X-BOW CZECH. Díky tomu má jedinečné zázemí, přístup k nejaktuálnější technice KTM a jedinečné know-how pro servis vlastních vozů i dalších vozů KTM X-BOW od privátních jezdců. Do sezóny 2024 nastupuje jako úřadující mistr Evropy v seriálu GT2 European Series, kromě této prestižní série působí  v seriálech ESET V4 Cup a Carbonia Cup s vozy rodiny KTM X-BOW.

ÚSPĚCHY

vítězství na mezinárodním poli

vítězství na mezinárodním poli

Tým RTR projects má za sebou významné úspěchy v mezinárodních sériích Hankook 24H Series a ADAC GT4 Germany. Tým je držitelem několika titulů z mezinárodního mistrovství České republiky FIA CEZ. 

Jan Krabec dovezl titul AM z Fanatec GT2 European Series

Jan Krabec dovezl titul AM z Fanatec GT2 European Series

Jan Krabec po dvou vítězstvích ve finále sezony Fanatec GT2 European Series ovládl celý seriál a dojel si pro nejdůležitější titul ve svojí kariéře. Je to historicky poprvé, kdy český tým získal titul v evropském šampionátu vozů GT, konkrétně ve třídě AM.

ÚSPĚCHY

závodní program 2023

Nová výzva
GT2 EUROPEAN SERIES

Nová výzva

Od sezóny 2023 tým RTR projects působí v šampionátu FANATEC GT2 European Series s jezdcem Janem Krabcem. V první sezóně získal titul ve třídě AM, v roce 2024 odstartoval vítězstvím v prvním závodu v královské třídě Pro-AM ve složení posádky Maťo Homola-Jan Krabec. Velmi perspektivní seriál nabízí závodění s vozy KTM X-BOW ve specifikaci GT2. Tato série je vhodná pro profesionální i gentlemanské jezdce a představuje velmi perspektivní formu závodění pro příští sezony.

Na domácí půdě
ESET V4 Cup

Na domácí půdě

Mezinárodní mistrovství zóny střední Evropy je nejprestižnější sérií na středoevropských okruzích. Startovní pole čítá jezdce nejen z Česka a Slovenska, ale i Maďary, Poláky, Němce a Rakušany. 

Seriál pro hobby jezdce
Carbonia Cup

Seriál pro hobby jezdce

Díky univerzálnosti vozů KTM X-BOW tým působí i v seriálu Carbonia Cup, kde nabízí především pro začínající a gentlemanské jezdce možnost kvalitního závodního zážitku i posouvání vlastních dovedností. V minulosti tým nasazoval v seriálu otevřené vozy RR, od sezony 2023 se soustředí na specifikaci GTX. Stálým jezdcem v seriálu Carbonia Cup je Jan Mareček.

Kompletní závodní služby

Technika

Technika

Vůz KTM X-BOW GT2 kompletně připravíme na závod. Zajistíme servis, přepravu vozu, náhradních dílů a vybavení boxu do místa závodu. V rámci servisu zajistíme i pohonné hmotyv objemu potřebném pro plánovaný track time.

Team

Team

Naši mechanici a inženýři se postarají o servis a provoz vozu během závodního víkendu. Zpracujeme data z telemetrie a z onboardu a společně s jezdcem stanovíme optimální závodní strategii.

Management akce

Management akce

Postaráme se o formální záležitosti spojené se závodem – přihlášku, úhradu startovného, logistiku, komunikaci s promotérem a race direction a další aktivity. Pro jezdce a tým zajistíme na okruhu stravování a osobní zázemí pro přípravu.

Mimozávodní servis

Mimozávodní servis

Zajistíme výstupy pro PR – fotodokumentaci a publikaci informací o aktivitách týmu na sociálních sítích a v motoristických médiích. Poskytneme podporu jezdci v přípravě – trénink na simulátoru, poradenství v oblasti závodního koučinku a kondičního tréninku. 

Doplňkové služby

Doplňkové služby

All-inclusive servis – zajištění letenek, dopravy na okruh, ubytování, další program mimo závody 

Track days / volné testy – účast na volných testech nebo jiných závodních akcích v rámci přípravy na Fanatec GT2 European Series.