Menu Kde nás najdete

Další stoprocentní víkend. Rybníček ovládl ve svém rodišti oba závody

6. 5. 2024

Další dva triumfy ve skupině 2. Působivá série Marka Rybníčka ve vrchařském mistrovství republiky pokračovala i na jeho domácí půdě v Náměšti nad Oslavou.

"Mohu být jenom spokojený. Závody jsme zvládli bez technických problémů," hodnotil Rybníček svůj domácí víkend. Pochvaly se od něj dočkali i fanoušci. "Na trati i v depu se sešla spousta diváků. V neděli jich bylo ještě více než v první den. Atmosféra tím pádem byla skvělá," oceňuje.

Sobotní závod ovládl jezdec startující s vozem KTM X-Bow GTX o více než pět vteřin před Jiřím Mičánkem mladším. Zásadní krok na cestě za triumfem udělal hned v prvním pokusu. Ten zajel v čase 59,92 a stal se tak jedním z pětice jezdců, kteří dokázali pokořit hranici jedné minuty.

I během neděle Rybníček skupině 2 kraloval. Nejrychlejší byl při všech třech pokusech a jeho vítězný náskok před druhým Richardem Meixnerem činil téměř tři vteřiny. I tentokrát se téměř dostal pod jednu minutu. Svůj druhý pokus totiž absolvoval v čase 1:00,35. Zdolání magické hranice ale nebylo hlavním cílem.

"Nechtěl jsem riskovat zbytečné poškození auta. Před soupeři jsem měl dostatečný náskok a proto jsem jel více méně na jistotu," prozrazuje.

Na závěr víkendu jezdce pozlobilo počasí. Před závěrečnými třetími pokusy totiž zapršelo. Řada účastníků proto poslední jízdu odjela volným tempem. Vzhledem k tomu, že se do konečných výsledků nedělního závodu započítával pouze součet dvou nejlepších výkonů, mohli si to dovolit.

Svou neporazitelnost ve skupině 2 bude Rybníček hájit znovu za dva týdny. O víkendu 17.-19. května totiž pokračuje mistrovství republiky v Ústí nad Orlicí. Na programu bude další legendární podnik - Ústecká 21.