Menu Kde nás najdete

Sobotní dominance před domácímí fanoušky. Rybníček se na Zámeckém vrchu dostal pod jednu minutu

5. 5. 2024
Suverénní vítězství ve skupině 2, šesté místo celkově a dokonce čas pod hranicí jedné minuty. Pro Marka Rybníčka začal v sobotu podnik Zámecký vrch v rodné Náměšti nad Oslavou skvěle.

"Jsme maximálně spokojení," pochvaloval si domácí jezdec, který všechny mouchy na cestě za úspěchem zvládl se svými mechaniky vychytat již při volných trénincích. "Dopoledne jsme se trochu trápili s nastavením auta. Odpoledne už ale vše zafungovalo skvěle," pochvaloval si.

Spokojen mohl být Rybníček především s první závodní jízdou. V ní se jezdec stáje Liqui Moly Racing zařadil mezi pětici jezdců, kteří zvládli technickou trať měřící 2 030 metrů pokořit za méně než minutu. S výkonem v hodnotě 59,92 obsadil v absolutním pořadí právě páté místo, přičemž v rámci skupiny 2 nadělil druhému Jiřímu Mičánkovi mladšímu zhruba tři vteřiny.

"Jel jsem opravdu na maximum. Cílem bylo vytvořit si co největší náskok," vysvětluje Rybníček své nasazení při úvodním ostrém pokusu.

Ve druhé jízdě už si mohl český vrchař dovolit jet více na jistotu než na riziko. A tak tomu skutečně bylo. Sice zpomalil na 1:01,49, i tak z toho ale byl další nejrychlejší čas v rámci skupiny 2 a tím pádem potvrzení třetího prvenství v sezoně. V celkovém pořadí se nakonec umístil jako šestý.

Na závěr nezapomněl Rybníček pochválit domácí příznivce a také organizátory. " Divácká kulisa byla neskutečná. Sešlo se tu mnoho diváků a všichni fandili. Panovala skvělá atmosféra. I pořadatelé vše zvládli, přestože závod poznamenalo pár havárií. Už se těšíme na zítra," uzavírá.

Nedělní závod začíná v Náměšti nad Oslavou od 10:00. Tentokrát budou mít jezdci k dispozici místo dvou pokusů hned tři. Do výsledků se ale započte pouze součet dvou nejlepších výkonů.