Menu Kde nás najdete

Závodní premiéra Daniho Pedrosy v KTM X-BOW GT2

7. 9. 2023

„Jsem nadšený a vděčný za tuto výzvu v GT2,“ řekl trojnásobný mistr světa, který má na kontě 54 vítězství v závodech MotoGP. „Je to moje úplně první jízda s vozem KTM X-BOW GT2 po boku Huberta, který tento vůz velmi dobře zná. Doufám, že budu mít z jízdy v tak silném voze dobrý pocit a že si pro změnu užiju adrenalin na čtyřech kolech!“

Pedrosa má bohaté závodní zkušenosti, které mu před jeho debutem na čtyřech kolech v barvách KTM pomohou. Od konce své kariéry v MotoGP na konci roku 2018 je Španěl důležitým členem motocyklových závodů Grand Prix KTM. Jako testovací jezdec týmu hraje důležitou roli při úspěších na trati. Sedmatřicetiletý jezdec stále příležitostně obléká závodní kombinézu a přilbu také při motocyklových Grand Prix. Krátce před svým hostováním v evropské sérii Fanatec GT2 bude Pedrosa ve skutečnosti závodit za KTM v závodě MotoGP v Misanu.

„Dani je skrz naskrz závodník a pro KTM je skutečným přínosem,“ řekl Hubert Trunkenpolz. „Všichni v týmu se nesmírně těšíme na jeho debut v evropské sérii Fanatec GT2. Pevně věříme, že na čtyřech kolech dokáže předvést stejně dobré výkony jako na dvou a nemůžeme se dočkat, až si poslechneme, co nám řekne o KTM X-BOW GT2.“

Závodní víkend na okruhu Ricarda Torma je pátou zastávkou v kalendáři Fanatec GT2 European Series v roce 2023. Pro týmy a jezdce závodící s vozem KTM X-BOW GT2 představuje předposlední příležitost získat cenné mistrovské body. Zákaznické týmy KTM mají v obou třídách reálnou šanci na zisk titulu.

Jan Krabec (RTR Projects) a Klaus Angerhofer (True Racing by Reiter Engineering) jsou první a druhý v kategorii Am a po posledním vítězství v Portimau to byli právě oni, kdo si užili sprchu ze šampaňského a upevnili si své postavení v čele tabulky šampionátu. V klasifikaci Pro-Am jsou Nicolas Saelens a Štefan Rosina (oba True Racing by Reiter Engineering) rovněž ve hře o prvenství a na vedoucí pozice ztrácejí pouhé tři body. Reinhard Kofler, tovární jezdec KTM, který si rovněž drží slibnou pozici v šampionátu, bude ve Valencii debutovat za zákaznický tým KTM MZR společně s týmovým kolegou Martinem Kochem. Tým MZR již v posledních letech nasbíral mnoho zkušeností v jiných závodních sériích. KTM tak bude ve Valencii zastoupena pěti vozy v silném poli jezdců, což z ní činí významnou sílu v evropské sérii Fanatec GT2.

Dani Pedrosa a jeho týmoví kolegové se na okruhu Ricard Tormo představí od 15. do 17. září, přičemž na sobotu (16:55) a neděli (9:55) jsou naplánovány dva padesátiminutové závody. Fanoušci mohou sledovat veškeré dění prostřednictvím živého přenosu a služby live timing na oficiálních webových stránkách seriálu.