Menu Kde nás najdete

Rybníček vládl na úvod vrchařského mistrovství republiky skupině i kategorii. Překážkou nebyla ani voda

4. 3. 2023

"Panuje samozřejmě maximální spokojenost," neskrýval Rybníček po skončení víkendu své nadšení.

Nebyly to ale pouze dva triumfy ve skupině 2 a kategorii 1, co náměšťskému jezdci udělalo radost: "V neděli jsme dokonce vyhráli mezi všemi vozidly se střechou, a to bez rozdílu kategorie a národnosti," dodává.

Rybníček byl spokojen i s úpravami, které byly během zimy na jeho KTM X-Bow GTX provedeny: "Již v pátek jsme docela hodně testovali. Vše fungovalo bez problémů jak na suchu, tak na mokru. Až v sobotu jsme ale zjistili, jak jsme na tom v porovnání s předchozím rokem. Přes zimu jsme na autě hodně pracovali a pečlivě se připravovali. Chtěl bych poděkovat Pavlovi, což je člověk, který se mi stará o auto. Díky patří také společnosti RTR projects, která nám dodává díly. V neposlední řadě děkuji i tovární podpoře KTM," byl Rybníček vděčný.

Jezdci se museli v Brně vypořádat mimo jiné i s rozmary počasí. V sobotu se sice závodilo na suchu, v neděli ale vstoupil do hry déšť. Na mokru se odjela úvodní závodní jízda. Poté ale začala trať osychat a závěrečná třetí jízda už se konala na suchu.

Ani vlhký povrch Rybníčkovi žádné komplikace nezpůsobil: "I když máme vůz s pohonem pouze zadní nápravy, paradoxně se nám na mokru jelo velmi dobře. Dokázali jsme porazit spoustu aut, které mají pohon 4x4. Jen škoda chladného počasí. Jinak by časy byly jistě ještě lepší," věří.

Návrat do Evropy je za rohem

Loni se sice Rybníček stal v mistrovství republiky šampionem skupiny 2 a kategorie 1, zatím ale neví, jestli bude letos titul obhajovat. Ještě se totiž nerozhodl, zdali pro něj bude mít letos prioritu opět mistrovství republiky nebo evropský šampionát.

"Během tohoto týdne uděláme definitivní rozhodnutí ohledně toho, jaký šampionát pojedeme," říká.

I kdyby ale opět dostalo prioritu mistrovství republiky, tak se Rybníčkův návrat na evropské kopce uskuteční. A to již brzy.

"Dostal jsem nabídku startovat v rakouském Rechbergu a využiji ji. Je to totiž závod, který se koná jen 50 kilometrů od továrny KTM," odhaluje svůj další start.

V Rechbergu bude evropská elita závodit již na konci tohoto měsíce, konkrétně o víkendu 28.-30. dubna. Půjde o druhý podnik letošního ročníku evropského šampionátu. Jeho začátek je naplánován na víkend 14.-16. dubna, kdy se ve Francii uskuteční podnik Saint Jean du Gard - Col Saint Pierre.

Plány na starty v mistrovství Evropy měl Rybníček už loni. Tehdy ale ještě jeho KTM nemělo homologaci pro silniční provoz a status sériové vyráběného auta.

Co se mistrovství republiky týče, zde zatím Rybníček potvrdil dva další starty. O víkendu 5.-7. května se zúčastní podniku Zámecký vrch na domácí půdě v Náměšti nad Oslavou. Uvidíme ho i na šternberském Ecce Homo v termínu 2.-4. června.