Menu Kde nás najdete

Úspěch v nabitém poli. Rybníček se zdárně vypořádal s pekelně rychlou St. Agathou

26. 9. 2023

„Druhé místo beru jako úspěch. Auto fungovalo perfektně, za což bych rád poděkoval svému mechanikovi. Už od začátku jsem věděl, že bude složité probojovat se mezi nejlepší trojici. Proti mně totiž stáli většinou domácí jezdci, kteří se tohoto podniku účastní pravidelně. Já ale na této trati nestartoval téměř 10 let a tehdy jsem navíc jel se slabším vozem,“ byl rodák z Náměště nad Oslavou spokojen se svým výkonem.

Nad síly českého závodníka byl pouze Jörg Weidinger. Německý závodník se podniku zúčastnil s vozem BMW Z4 GT3. Vozů této třídy se ve startovní listině objevilo hned několik. Rybníček se proto na stříbro pořádně nadřel.

„O druhé místo jsem bojoval s dalšími dvěma závodníky. Po první jízdě nás dělilo jenom pár desetin sekundy. Nakonec jsem to byl ale já, kdo vyšel z této bitvy nejlépe,“ popisuje český jezdec, který současně složil poklonu vítězi.

„Jörg je skvělý závodník. Letos už jsme spolu bojovali v Rechbergu. Tehdy jsem ho v jedné jízdě zvládl porazit, tentokrát ale musím přiznat, že jsem mu zkrátka nestačil,“ uvedl.

Každá chyba drahá

Závod v St. Agathě rozhodně nebyl pro účastníky snadnou výzvou. Jde totiž o velmi rychlou trať, kde každá chyba může mít velmi nepříjemné následky. To se ostatně potvrdilo i letos.

„Už při sobotních trénincích měl jeden z mých soupeřů ošklivou nehodu. Ve vysoké rychlosti trefil budovu a následně byl přepravován do nemocnice vrtulníkem. Naštěstí už se ale nachází mimo ohrožení života,“ popisuje Rybníček dramatický moment, který nakonec skončil šťastně.

Ani při nedělních závodních jízdách ovšem neměli jezdci za volantem nouzi o adrenalin. Však posuďte sami – zatímco celkový rychlostní průměr podniku činil 150 km/h, celkový vítěz Christian Merli dosáhl dokonce průměrné rychlosti 185 km/h.

Atmosféru, která během víkendu panovala, si Rybníček pochvaloval: „Za celý víkend se přišlo podívat přes 300 000 diváků. Pořadatelé přichystali moc pěkné závody, které velmi dobře zorganizovali. Chtěl bych jim za to poděkovat,“ dodává na závěr.