Menu Kde nás najdete

Pavlovcův návrat po dvou letech, Mareček znovu v GTX. RTR projects vysílá na další závod Carbonia Cupu dva vozy

9. 5. 2023

Pavlovec není v řadách stáje RTR projects žádným nováčkem. V minulosti usedal zejména do vozu KTM X-Bow GT4, za jehož volantem se podílel mimo jiné i na vítězstvích při závodech seriálu 24H Series ve třídě GT4. Naposledy si za tým zazávodil v roce 2021 při čtyřiadvacetihodinovce v Barceloně s modelem X-Bow GTX.

Téměř dvouletá pauza ale neznamená, že by běloruský rodák nebyl na návrat připraven: „Fyzicky jsem v pohodě. Sportoval jsem a udržoval se ve formě,“ říká.

Na Slovensku si Pavlovec zazávodí s vozem KTM X-Bow RR, ve kterém v minulosti zahajoval svou závodní kariéru. S ním bude bojovat o úspěch ve třídě C5, kde se proti němu postaví další dva soupeři s identickou technikou. Budou jimi Miroslav Šimon a Radim Havlík.

Své vystoupení si chce Pavlovec především užít: "Chci se potkat s týmem, s přáteli a se soupeři. Už jsem se s nimi dlouho neviděl. Cílem je zkrátka užít si jízdu s autem, se kterým jsem začínal svou závodní kariéru a opět nasát trochu závodní atmosféry," říká.

Mareček pokračuje ve sžívání

Barvy stáje RTR projects bude hájit také Jan Mareček. Pro něj půjde o druhý start za volantem vozu KTM X-Bow GTX. S ním si poprvé zazávodil v úvodu dubna v Mostě, kde nestačil pouze na Jense Mischkeho a v hodnocení třídy A9 obsadil druhou pozici.

Vítěz mosteckého závodu Mischke bude tentokrát chybět. I přesto ale musí Mareček počítat s tvrdou konkurencí. O body do třídy A9 totiž pojedou také Mario Drexler (Lotus), Oliver Michael (Porsche GT3), Boleslav Waszek (Lamborghini ST EVO) a také Pavel Sovička (Corvette Z06 GT).

Sovička je v táboře RTR projects dobře známý. Barvy týmu totiž letos hájí v seriálu ESET Cup, kde v úvodních dvou podnicích nastoupil za volantem vozu KTM X-Bow GTX. Zatímco v Oscherslebenu ovládl spolu s Petrem Lisou vytrvalostní závod třídy GTX, před necelými dvěma týdny na Hungaroringu dosáhli na druhé místo. V Maďarsku Sovička zazářil také dvěma stříbrnými výsledky ve sprintech.

Druhý podnik Carbonia Cupu je na programu v úterý. Každá kategorie odjede hned dva závody. Zatímco na Pavlovce čeká první měření sil nejprve ve 14:00 a poté v 16:00, Mareček bude závodit od 15:00 a od 17:00.

Foto: RTR projects