Menu Kde nás najdete

Nová sestava i možný boj s GT3. RTR projects odjíždí na Slovakiaring s nadějí

18. 8. 2023

„Pavel Sovička má tento víkend jiné povinnosti, kvůli kterým nebude moci startovat. Proto ho zastoupí Tomáš, který pojede oba sprinty. Ve vytrvalosti ho tradičně doplní Petr Lisa,“ představuje jezdecké složení pro slovenský víkend výkonný ředitel stáje Tomáš Fanta.

Na předposlední podnik sezony míří RTR projects dobře připraveno. Tomáš Miniberger totiž jezdil s vozem KTM X-Bow GTX na Slovakiaringu už před týdnem, kdy se zde zúčastnil závodů Hankook Carbonia Cupu. Díky tomu nasbíral cenná data, kterých tým bude moci během víkendu využít.

Pro Petra Lisu a Tomáše Minibergera sice půjde ve vytrvalosti o první letošní společný start, rozhodně si ale na sebe nebudou muset zvykat. V minulosti už totiž spolu jeli hned několikrát. Za zmínku stojí zejména rok 2019, kdy byli oba součástí vítězné posádky třídy GT4 při závodě 24 hodin Barcelona.

„S Tomášem už jsme několikrát společně startovali, takže máme zkušenosti. Těším se na to,“ říká Lisa.

Pro speciál KTM X-Bow GTX týmu RTR projects má Slovakiaring zvláštní význam. Právě zde totiž před dvěma lety absolvoval svou závodní premiéru. Týmu se tehdy zadařilo zejména při vytrvalostním závodě. Tomáš Miniberger se Sergejem Pavlovcem ho dokončili na celkové čtvrté pozici a dokonce porazili i některé z vozů královské třídy GT3. Petr Lisa věří, že by se něco podobného mohlo opakovat i tentokrát.

„Nejnovější vozy GT3 a úplně nejvyšší příčky určitě neohrozíme. Mají totiž jak lepší aerodynamiku, tak i lepší podvozek. S vozy starší specifikace bychom ale bojovat mohli a také věřím, že se přiblížíme i k pohárovým Lamborghini,“ očekává.

Sobotní program se bude tradičně skládat z úvodního sprintu (13:45 hodin) a vytrvalostního závodu (17:35). Ten se tentokrát bude v porovnání s obvyklými vytrvalostními závody ESET Cupu lišit. Nepotrvá totiž tradiční hodinu, ale bude o 25 minut delší. Druhý sprint se pojede v neděli od 13:55.

Foto: RTR projects