Menu Kde nás najdete

Navýšit náskok v seriálu GT2 a zrychlit v kvalifikaci. RTR projects a Jan Krabec míří do rozpáleného Portimaa

20. 7. 2023

„Portimao je pro mě srdcová trať, tady jsem poprvé před více jak třemi roky seděl v prototypu GTX,“ říká před startem víkendu pilot RTR projects Jan Krabec. Na portugalské trati má zároveň natestováno z letošního jara, kdy na trati poprvé jezdil s výkonnější variantou GT2, s níž brněnský tým v současnosti dominuje svojí třídě v seriálu GT2 European Series.

Na specifické trati s řadou rychlých zatáček i horizonty se tým před dvojicí závodů zaměří hlavně na zlepšení v kvalifikacích. „Víme, že v závodu jsme hodně silní, jak díky setupu, tak díky tomu, že Honza jede promyšleně. Naším cílem teď bude najít nastavení, které nám pomůže posunout se ještě víc dopředu v kvalifikaci,“ nastínil plány před pátečními tréninky výkonný ředitel týmu RTR projects Tomáš Fanta.

RTR projects bude na nastavení úzce spolupracovat i s továrním týmem KTM True Racing. „Jsme rádi, že můžeme takto úzce spolupracovat. Víme, že v kvalifikaci má tovární tým proti nám výhodu, takže data a poznatky od nich určitě vyzkoušíme minimálně v trénincích,“ nastínil Fanta. „Tempo do závodů máme dobré, ale pro kvalifikaci potřebujeme najít setup především podvozku na jedno opravdu rychlé kolo,“ potvrzuje i Jan Krabec.

Kvůli horkému počasí, které v Portugalsku panuje, se bude tým snažit být v trénincích co nejefektivnější. „Naším cílem je mít co nejproduktivnější driving time, aby Honza neseděl za volantem celé tréninky a šetřil síly na závody,“ popisuje Fanta taktiku před závodním víkendem.

V kabině rozpálené na 60 stupňů čekají Krabce v sobotu a v neděli dva hodinové závody. „Máme tady natestováno z jara, auto tady fungovalo dobře, trať jsem si osahal i na simulátoru. Nemám pocit, že by bylo něco, z čeho bychom měli mít před víkendem strach,“ říká pilot, který v polovině sezony vede kategorii AM o dvacet bodů před Klausem Angehoferem startujícím také na KTM X-BOW GT2 v barvách továrního týmu True Racing. Tuto pozici by si tým chtěl ještě upevnit. „Jedeme do Portimaa v roli lídra, takže naším cílem je dvakrát dojet a jednoznačně bojovat o pódiová umístění v naší třídě,“ nastínil Tomáš Fanta.