Menu Kde nás najdete

KTM X-Bow GT-XR: Ze závodního okruhu přímo na silnici

9. 9. 2022

Novinka od značky KTM vyráží do prodeje jako "GT pro silnici, takže je jasné, co fanouškům značky i rychlých aut může nabídnout. „Je to výjimečný okamžik pro naši společnost a především pro celý tým, který v posledních měsících a letech tento vůz vyvíjel. Do tohoto projektu jsme vložili své srdce a duši, a proto je o to příjemnější vidět, že vůz dostal takové přiléhavé. Prostřednictvím KTM X-Box GT-XR jsme chtěli vyjádřit úzký vztah vozu k závodění, což bylo jednou z hlavních priorit během procesu vývoje," uvedl Hubert Trunkenpolz, člen výkonné rady společnosti KTM AG.

Na první pohled je jasné, že nově vyvinutý KTM X-Bow GT-XR má kořeny v motorsportu. Technický základ nového vozu tvoří závodní speciál KTM X-Bow GT2, který je držitelem titulu v evropské sérii GT2. Musel být samozřejmě upraven tak, aby odpovídal pravidlům homologace pro běžný provoz.

Motto KTM “Ready to Race” došlo v tomto případě reálného naplnění. Od technologie využívající odlehčené materiály pro zajištění nejlepšího možného vyvážení vozu až po plně karbonový podvozek, který zvedá laťku z hlediska bezpečnosti. Silniční verze také těží z aerodynamiky, která byla vyzkoušena na okruhu, spolu s řadou dalších vysoce výkonných komponentů.

Exkluzivní tvar KTM X-Box GT-XR vychází ze závodních strojů KTM a je dokonalou kombinací výkonu a puristického designu. Ten ukazuje jasné odkazy na závodní vozy KTM, včetně všech designových prvků a rozměrů. Ručně vyráběné vozidlo je vyrobeno v limitované sérii.