Menu Kde nás najdete

Jan Krabec jede do Valencie hájit vedení v European GT2 Series pro RTR projects

15. 9. 2023

Silný déšť v pátek, slunečno v sobotu a v neděli. To je předpověď, která může ovlivnit pátý podnik seriálu ve Valencii. „Bude to pro nás velmi pravděpodobně znamenat, že poprvé na suchou trať vyjedeme rovnou do sobotní kvalifikace,“ tuší výkonný ředitel RTR projects Tomáš Fanta. Na rozdíl od konkurentů tým nemohl využít volné čtvrteční testy, Jan Krabec totiž na okruh kvůli pracovním povinnostem dorazil až pozdě večer.

Na druhou stranu ale bude mít brněnský tým výhodu z jara. Ve Valencii totiž s KTM X-BOW GT2 testoval a absolvoval i klubový závod. „Ověřili jsme si, že na této trati můžeme konkurovat i cupovým GT nebo dokonce některým GT3,“ shrnuje dojem z Valencie Jan Krabec. „Trať mi na jaře seděla a závodění na ní mě bavilo,“ doplnil čtyřicetiletý pilot, který aktuálně vede hodnocení třídy AM o osm bodů před Rakušanem Klausem Angerhoferem závodícím za tovární tým KTM True Racing.

Deštivý pátek chce tým využít k prvnímu testu v těchto podmínkách. „Během víkendu to asi nevyužijeme, ale nikdo neví, třeba i o víkendu zaprší. Stejně tak se může stát, že na vodě pojedeme v posledním podniku na Paul Ricard,“ přemítá Krabec.

Podle Tomáše Fanty tým může vycházet ze setupu pro jarní testy, od té doby ale na části trati vyměnili povrch. „Konkurence měla výhodu čtvrtečních testů, my máme výhodu z jara. Bude to trochu stres, hlavně když víme, že ve hře jsou klíčové body v šampionátu. Přistupujeme k celému víkendu velmi pokorně s jasným cílem – zůstat lídrem,“ říká Fanta. To si uvědomuje i Krabec. „Musíme jet konzervativně, vyvarovat se zmatkům a nepřiměřenému riziku, ale přitom bojovat. Jsme blízko titulu a uděláme všechno pro to, abychom jej nepustili.“

Spolu s vozem KTM X-BOW GT2 brněnského týmu se ve Valencii představí i tovární tým KTM, za který vůbec poprvé v tomto šampionátu odstartuje bývalý šampion motocyklového mistrovství světa Dani Pedrosa. Startovat bude v posádce s členem představenstva KTM Hubertem Trunkenpolzem. „Pro KTM to bude výjimečný víkend a věřím, že se tu budou chtít ukázat v tom nejlepším světle. My jsme rádi, že jsme součástí „oranžové rodiny“ a že je celé startovní pole KTM v celém seriálu GT2 nepřehlédnutelné,“ říká majitel týmu RTR projects Tomáš Miniberger, který do Valencie také vyrazil.

Jana Krabce čekají během víkendu dva padesátiminutové závody, které od sebe bude dělit méně než 20 hodin. V sobotu závod odstartuje v 17:00, v neděli se pak jede už v 10 hodin dopoledne. Oba závody lze sledovat v živém online přenosu.