Menu Kde nás najdete

Horko na domácím bojišti. Rybníček čelí nejnáročnějšímu víkendu sezony

4. 5. 2024

Marek Rybníček míří před domácí publikum. Cesta jezdce stáje Liqui Moly Racing za dalším republikovým titulem ve skupině 2 pokračuje na Zámeckém vrchu v Náměšti nad Oslavou. Závodník startující s KTM X-Bow GTX očekává v mnoha ohledech náročný víkend.

"Vlastně se dá říct, že jde o závod, který mám rád ze všech nejméně. Sice jedu na domácí půdě, místní trať ovšem absolutně nevyhovuje konceptu mého vozidla. Nedá se tedy říct, že bych se těšil," vysvětluje Rybníček, který se na pořádání závodu podílí i po organizační stránce.

Před necelým měsícem zahájil jezdec stáje Liqui Moly Racing svou cestu za obhajobou titulu republikového šampiona skupiny 2 nejlepším možným způsobem. Na Slovakia Ringu vyhrál se svým KTM X-Bow GTX obě klání. Zatímco okruh v Orechové Potoni ovšem nabízí řadu dlouhých rovinek, Zámecký vrch nachystá účastníkům technickou výzvu. Na 2 030 metrů dlouhé dráze tak Rybníček nebude moci zužitkovat výkon svého rakouského speciálu v takové míře jako na Slovensku.

Navzodry všem očekáváním a obavám se ale těší na místní příznivce. "Pochopitelně se před nimi budu snažit podat co nejlepší výkon. S ohledem na okolnosti je to pro mě hodně zavazující," prozrazuje.

Do svého rodiště přijíždí Rybníček pouhý týden po vystoupení v rakouském Rechbergu. Zde se v rámci rakouského mistrovství umístil na třetí pozici mezi cestovními vozy. Po celý víkend ho ovšem trápily problémy s řazením. Nyní věří, že tentokrát už by mělo být vše jinak. "Věřím, že jsme závadu odstranili. Zcela jasné to ale bude až při prvním tréninku," dodává.

Na jezdce tradičně čekají dva závody. Zatímco první se uskuteční v sobotu od 13:00 a jeho součástí budou dvě jízdy, v neděli se půjde do ostré akce již od 10:00. Tentokrát na závodníky čekají tři pokusy, do konečné klasifikace se ovšem započte součet nejlepších dvou výkonů.