Menu Kde nás najdete

Domov KTM X-BOW: Kde se setkává závodní rodokmen s dokonalým servicem

22. 8. 2023

V Thalheimu jsou vystaveny všechny aktuální modely rakouského výrobce sportovních vozů ve speciální atmosféře motorsportu a vozy jsou seřazeny na startovním roštu. Potenciální zákazníci KTM mohou usednout za volant svého preferovaného modelu, nechat si poradit od týmu odborníků nebo si nakonfigurovat svůj vlastní model X-BOW. Pro dokonalý zážitek z jízdy s vozem KTM jsou v nabídce také na míru šité poprodejní balíčky, včetně služby vyzvednutí a doručení.

„Neprodáváme jen vůz, prodáváme jedinečný zážitek, který lze ochutnat pouze na závodní trati nebo v zatáčkách horských průsmyků,“ říká Lukas Barth, vedoucí závodního centra KTM X-BOW a produktový manažer KTM X-BOW. „Když navštívíte KTM X-BOW Racing Center v Thalheimu, okamžitě si uvědomíte, že je to tepající srdce sportovních vozů KTM na závodní trati. Nejenže je to místo, kde vyvíjíme nejnovější modely KTM, ale je to také domov vysoce specializovaného týmu, který poskytuje našim zákazníkům vynikající zákaznický servis, špičkové možnosti dílny a komplexní nabídku dalších služeb, které zajišťují, že vozy KTM jsou kdykoli 'připraveny k závodění'.“

Bezkonkurenční služby

Součástí nabídky je také služba KTM Customer Racing Service, v rámci které se továrna stará o závodní vozy, jako jsou KTM X-BOW GTX a KTM X-BOW GT2, nastavuje je, udržuje a opravuje v rozsahu, který zákazník požaduje. Zákaznický závodní servis může také provádět přestavby nebo modernizace dílen, jako je instalace dílů KTM PowerParts.

A nejen to, nabízí se řada dalších služeb, které jinde nenajdete: „Závodní vozy dokonce vyzvedneme, uděláme jim „pit stop“ a dopravíme je zpět tam, kde je potřeba - aniž by naše zákaznické týmy musely hnout prstem,“ vysvětluje Laura Kraihamer, vedoucí marketingu a motorsportu společnosti KTM Sportcar GmbH. „Disponujeme rozsáhlým vozovým parkem specializovaným na přepravu závodních vozů. Kromě toho našim zákaznickým týmům KTM pomáháme a podporujeme je přímo na trati, a to jak servisem na dálku, tak i odbornými znalostmi přímo na místě. To může zahrnovat doporučení ohledně nastavení nebo komplexní analýzu dat, která mohou v honbě za trofejemi znamenat zásadní rozdíl. „Motoristický sport je pro nás v KTM prioritou číslo jedna a nasbírali jsme velké množství zkušeností,“ dodává. „Rádi je předáváme našim zákaznickým týmům, aby mohly ze svých vozů vytěžit každou kapku výkonu.“ Veškeré služby pro zákazníky jsou k dispozici také pro závodní dny na okruhu se silničními vozy, jako je supersportovní vůz KTM X-BOW GT-XR.

Pohled do zákulisí

Kořeny každého modelu KTM X-BOW sahají do Grazu (Štýrského Hradce), kde společnost KTM Sportcar GmbH provozuje jeden z nejmodernějších závodů na výrobu limitovaných vozů na světě. Továrna se rozkládá na ploše 5 000 metrů čtverečních a disponuje týmem odborníků a specialistů, kteří od roku 2008 ročně vyrobí a smontují přibližně 100 vozů KTM X-BOW pro závodní dráhu i silnici.

Potenciální zákazníci KTM se proto mohou do Grazu vypravit i za účelem konfigurace vlastního modelu KTM X-BOW, objednat si nové díly PowerParts nebo se jednoduše dozvědět více informací o nejnovějších modelech. V případě potřeby je možné si vozy z Grazu také vyzvednout. Zákazníci, kteří mají zájem vyzvednout si svůj nový vůz v továrně v Grazu, mohou také exkluzivně nahlédnout do zákulisí díky prohlídce továrny.

Další informace jsou k dispozici u oficiálního dovozce pro Českou republiku, společnosti RTR projects, a.s.