Menu Kde nás najdete

Cenná data a další úspěchy. RTR projects se dobře připravilo na nadcházející závody ESET Cupu

11. 8. 2023

„Udělali jsme nějaké změny na autě, tak jsem chtěl zjistit, jakým jsme se vydali směrem,“ vysvětluje svůj návrat za volant KTM X-Bow GTX po roční pauze majitel týmu Tomáš Miniberger.

Ze svého prvního letošního svezení s tímto vozem si odnesl pozitivní dojmy: „Z auta jsem nadšený. Bylo to o tom, abych našel jistotu, což při závodech není snadné. Auto ale fungovalo velice dobře, a to jak na suchu, tak na vodě. Má očekávání se naplnila, jsem maximálně spokojen,“ dodává.

Jezdci se během podniku museli vypořádat i s komplikovanými povětrnostními podmínkami. Kvalifikace i úvodní jízda se totiž konaly na mokré dráze. Druhý závod už se jel na osychající dráze a jezdci nazuli suché pneumatiky.

Ani rozmary počasí ale Minibergerovi nepokazily zábavu: „Zabojoval jsme si s cupovým Porsche. Byli jsme sice rychlejší, i tak ale bylo těžké ho předjet. Když mě zdrželi jezdci o kolo zpět a ujelo mi, tak jsem ho vždy během jednoho kola dohnal,“ popisuje.

Data, která Miniberger při závodech posbíral, budou moci u RTR projects využít už velmi brzy. O víkendu 18.-20. srpna totiž bude na Slovakiaringu předposledním podnikem pokračovat letošní sezona ESET Cupu. Zde bude tým nucen udělat změnu v jezdecké sestavě. Pavel Sovička totiž nebude moci kvůli jiným povinnostem podnik absolvovat. Je pravděpodobné, že po boku Petra Lisy za něj zaskočí právě Miniberger.

Pavlovcova dominance

Na Slovakiaringu neudělal týmu RTR projects radost pouze Tomáš Miniberger. Dařilo se totiž i Sergeji Pavlovcovi. Běloruský rodák se po červencovém startu s modelem GTX v Mostě vrátil do vozu KTM X-Bow RR a v obou jízdách s ním opanoval třídu C5.

Další vystoupení stáje RTR projects v Hankook Carbonia Cupu přijde na řadu v pondělí 18. září. Dějištěm předposledního podniku sezony bude maďarský Pannoniaring.

Foto: RTR projects